Výuka v tandemu

• Mgr. Hana Veverka Kociánová

Třídu 3. A pravidelně jednou v měsíci navštěvuje Pavel Kameník z Okresního mysliveckého spolku v Bruntále.

Vždy se věnujeme konkrétnímu tématu z přírody, kdy dochází k prolínání výuky učitel- lektor, Tak vzniká tandem. Děti se mohou obracet nejen na vyučujícího, ale zejména na člověka přímo z praxe.

Doposud jsme se více dozvěděli o léčivých rostlinách, káněti- myšilovu, ochraně přírody, zvířecích rodinkách...

Dne 1. 3. proběhl výukový blok na téma jezevec lesní.

Žáci měli možnost si pohladit vycpaného jezevce, kterého sám pan Pavel vypreparoval. Také žáci zhlédli videa s jezevčaty. Výuka byla zaměřeny na zimní spáče, na které odkazovaly i pracovní listy.

Motivace dnešního setkání byla pohádka: Jezevec zachránce. Hodiny jsme oživili zpěvem i kreslením.

Děkujeme panu Pavlovi za zdařilý výukový blok a těšíme se na setkání v dubnu.